check

Tutoring Package Types

Which sounds like a better fit for you?

 

(no, you don't have to buy anything, lol.)

Click the button below to start.

Start

Question 1 of 5

Does charging $399 / month for access to group classes as well as a 2 hour tutoring session seem valuable or perhaps not so much?

A

1 - too cheap

B

2 - Perfect price

C

3 - too expensive

Question 2 of 5

Is a subscription option "better" than a single payment (or even a multi-pay) for tutoring?

A

Feels more valuable

B

Feels about the same

C

Feels more expensive

Question 3 of 5

Does bundling the tutoring + group classes into a monthly subscription feel more valuable or less valuable than having them separate?

A

More Valuable

B

Feels about the same

C

Less Valuable (I'd rather get them separately)

Question 4 of 5

Is the combination of group classes and 1-1 tutoring something you feel is helpful for students?

A

1 - Very helpful

B

2 - Could be helpful

C

3 - Probably not that helpful (people would buy individually)

Question 5 of 5

Do you have any other thoughts about paying for a service once vs. a monthly subscription?

Confirm and Submit